Tanjug u Splitu: Ubedljiv poraz Srbije, Hrvatska prejaka

12 Jan 2018 22:07
Selektor rukometne reprezentacije Srbije Jovica Cvetković istakao je da srpski golmani nisu imali svoje veče u porazu od Hrvatske u Splitu (32:22), ali da ekipa ne sme da klone duhom, već što pre zaboravi ovaj meč i odigra znatno bolje protiv Islanda i Švedske.

SPLIT - Rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je večeras poražena u Splitu od Hrvatske 32:22 (14:9) na startu Evropskog prvenstva.

Od uvodnih minuta Srbija je bila u zaostatku od dva gola, pokušala je da se vrati, ali je u finišu prvog poluvremena domaća selekcija napravila seriju 4:0 za 14:9 i do kraja lako održala prednost u bučnoj atmosferi pred 12.000 gledalaca u Spaladijum areni.

Cvetković: Golmani problem, a znamo koliko su bitni…

“Čestitam Hrvatskoj na pobedi, publici, ali i mojoj ekipi na angažovanju. Pokušali smo da pariramo Hrvatskoj, bilo je dobro nekih 20 minuta, odigrali smo korektno, ali imali smo problem jer su naši golmani imali malo odbrana. Znamo koliko su golmani bitni u rukometu, ali oni su mladi, sve je to rukomet… Moramo da se okrenemo dalje”, rekao je Cvetković na konferenciji za medije u Splitu.

Hrvatski navijači zviždali tokom “Bože pravde”

Hrvatski navijači zviždali su prilikom intoniranja srpske himne “Bože pravde” pre rukometne utakmice između domaće selekcije i Srbije u Splitu na Evropskom prvenstvu.

Čim se završila himna, koja se jedva čula tokom izvođenja, krcatom Spaladijum arenom odjekivalo je “Vukovar, Vukovar…”.

Pojačane mere bezbednosti i kontrola oko arene uoči meča

Oko splitske Spaladijum arene, pred sam početak utakmice rukometnih reprezentacija Hrvatske i Srbije na startu Evropskog prvenstva, bile su pojačane bezbedonosne mere i kontrola.

Više ulica oko hale bilo je blokarano za saobraćaj, pripadnika policije bilo je na svakom koraku, a “reke” navijače kretale su se ka mestu velikog duela, javili su izveštači Tanjuga iz Splita.

Vujin,Šešum: Hrvatska zasluzeno pobedila u pravom ambijentu

Srpski rukometaši Marko Vujin i Žarko Šešum složili su se da je Hrvatska bila mnogo bolja u Splitu i zasluženo ostvarila veliki trijumf na startu Evropskog prvenstva (32:22).

“Dobro smo se držali prvi deo prvog poluvremena, imali smo minimalan zaostatak i onda smo jednostavno pali. Dopustili smo Hrvatima da odu na veliku prednost koju su do kraja bez problema održavali i apsolutno zasluženo došli do pobede“, rekao je Vujin novinarima posle utakmice u miks zoni.