27. decembar 2023 23:16

Pobede fudbalera Čelsija i Mančester Sitija u Premijer ligi

LONDON - Fudbaleri Čelsija i Mančester Sitija ostvarili su pobede u mečevima 19. kola Premijer lige.

Čelsi je u londonskom derbiju savladao Kristal Palas 2:1, a poveo je golom Mihajla Mudrika u 13. minutu.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Francuz Olis je ostao sam na drugoj stativi i lako je matirao Đorđa Petrovića za izjednačenje.

Pre pobedonosnog gola Čelsija, Petrović je imao jednu odličnu odbranu u 80. minutu i tako spasio "plavce" mogućeg poraza.

U 89. minutu rezervista Noni Madueke je realizovao penal, koji je sam i izborio i tako doneo tri velika boda Čelsiju.

Mančester Siti je do pobede 3:1 na gostovanju Evertonu stigao preokretom u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo golom Džeka Herisona, koji je u 29. minutu bio strelac posle velike greške Rodrija.

U drugom poluvremenu Siti je preokrenuo u roku od 11. minuta.

U 53. minutu je Fil Foden bio strelac posle asistencije Bernarda Silve, dok je u 64. Hulijan Alvarez realizovao penal.

U 86. minutu Bernardo Silva je postigao prelep gol sa ivice šesnaesterca za konačnih 3:1.

Vulverhempton je kao gost savladao Brentford rezultatom 4:1, a blistao je je Hvang Hi-Čan sa dva gola.