31. decembar 2023 17:17

Fudbaleri Arsenala izgubili na gostovanju Fulamu, Totenhem pobedio Bornmut

Izvor: TANJUG

podeli vest

LONDON - Fudbaleri Fulama pobedili su danas kod kuće favorizovani Arsenal sa 2:1, dok je Totenhem kao domaćin savladao Bornmut 3:1, u mečevima 20. kola Premijer lige, poslednjim utakmicama u 2023. godini.

Arsenal je na gostovanju gradskom rivalu poveo već u 5. minutu golom Bukaja Sake, a izjednačio je Raul Himenez u 29. minutu. Preokret i pobedu domaćinu doneo je Bobi De Kordova-Rid u 60. minutu.

Totenhem je pobedio Bornmut "na krilima" Đovanija Lo Selsa. Argentinac je u 9. minutu asistirao Saru, a u 72. Sonu za slavlje "pevaca".

Pobedu Totenhema overio je Ričarlison u 80. minutu posle asistencije Brenana Džonsona. Počasni gol za goste dao je rezervista Aleks Skot u 84. minutu.

Arsenal je posle poraza ostao četvrti sa 40 bodova, a Totenhem je pobedom skočio na peto mesto sa 39 bodova. Bornmut je 12. sa 25 bodova, a Fulam 13. sa 24.

Poslednja dva meča 20. kola igraju se sutra i prekosutra. Prvo će Liverpul dočekati Njukasl, a drugi meč igraju Vest Hem i Brajton.