13. januar 2024 20:34

Fudbaleri Mančester Sitija preokretom pobedili u Njukaslu

NJUKASL - Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su kao gosti Njukasl rezultatom 3:2 u meču 21. kola Premijer lige Engleske.

Mančester Siti je na stadionu Sent Džejms Park poveo u 26. minutu. Bernardo Silva je postigao prelep gol udarcem petom posle dodavanja Kajla Vokera. Njukasl je preokrenuo za samo dva minuta. Aleksander Isak je poravnao posle dodavanja Bruna Gimaraeša u 35, a u 37. minutu Entoni Gordon je posle kontranapada dao gol za vođstvo "svraka".

Preokret "građana" je počeo u 69. minutu, kad je na teren ušao Kevin de Brujne. Belgijanac je u 74. minutu izjednačio, a zatim u prvom minutu nadoknade asistirao takođe rezervisti Oskaru Bobu za pobedonosni gol gostiju.

Mančester Siti je sad drugi na tabeli sa 43 boda, dva manje od lidera Liverpula, koji takođe u ovom trenutku ima 20 odigranih utakmica.