22. novembar 2023 09:34

Bogdanović postigao 26 poena u porazu Atlante, Džejms ušao u istoriju NBA lige

Izvor: TANJUG

podeli vest

ATLANTA - Košarkaši Indijane pobedili su noćas u gostima ekipu Atlante rezultatom 157:152 u nastavku takmičenja u NBA kupu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tajris Halibarton sa 37 poena i 16 asistencija. Badi Hild postigao je 24 poena za ekipu Indijane, a Obi Topin je dodao 21.

Kod domaćih, najbolji je bio Trej Jang, koji je postigao je 38 poena, dok je Dežonte Marej ubacio 28. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović proveo je na terenu nešto više od 26 minuta, a za to vreme postigao je 26 poena i imao je dva skoka za domaći tim.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su na svom terenu Jutu 131:99. Utakmicu je obeležio košarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms. On je postao prvi igrač koji je postigao 39.000 poena u NBA ligi. Džejms je utakmicu završio sa 17 poena, devet asistencija i sedam skokova.

Najefikasniji u redovima Lejkersa bio je Entoni Dejvis sa 26 poena uz 16 skokova i četiri asistencije. U ekipi Jute najbolji su bili Omer Jurtseven sa 18 poena, Džon Kolins sa 15 i Kolin Sekston, koji je dodao 14 poena.

U ostalim noćašnjim utakmicama, postignuti su sledeći rezultati: Orlando - Toronto 126:107, Filadelfija - Klivlend pp 119:122 i Finiks - Portland 120:107.

Utakmice NBA kupa računaju se u ukupan skor u regularnom delu Lige osim finalnog meča.