Dodik: Skup u subotu je snažna poruka da građani Srbije žele nastavak razvoja
26. jun 13:02
9. maj 2026 16:03
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Zafer Kurt, ilustracija
DOHA - Ministar spoljnih poslova i premijer Katara šeik Mohamed bin Abdulrahman bin Jasim Al Tani razgovarao je danas telefonom sa egipatskim ministrom spoljnih poslova Badrom Abdelatijem o regionalnim događajima, primirju između Sjedinjenih Američkih Država i Irana i naporima za deeskalaciju koji doprinose bezbednosti i stabilnosti u regionu Bliskog istoka.
U saopštenju Katarskog ministarstva spoljnih poslova navedeno je da su razgovori bili, kako prenosi Al Džazira, usredsređeni na potrebu da sve strane pozitivno odgovore na postojeće posredničke napore, kako bi se mirnim putem i dijalogom rešili koreni krize i postigao održiv sporazum koji sprečava ponovnu eskalaciju.
Tokom razgovora, dvojica ministara su takođe razmatrala saradnju između Katara i Egipta i mogućnosti za jačanje bilateralnih odnosa.
25. jun 20:30
26. jun 12:30
26. jun 11:46
26. jun 09:54
26. jun 11:07
25. jun 18:41
25. jun 15:47
26. jun 12:36
26. jun 11:43
26. jun 11:00
26. jun 12:38
26. jun 12:35
26. jun 12:29
26. jun 12:05
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
26. jun 08:10
24. jun 16:53
24. jun 14:36