22. jun 2026 17:10
Stanovnici grada Gaze bez sveže vode, more zagađeno otpadom
Foto: AP Photo/Abdel Kareem Hana
GAZA - Stanovnici grada Gaze masovno napuštaju šatorska naselja i odlaze na zagađenu mediteransku obalu kako bi se okupali i oprali veš, tvrde očevici navodeći da sveža voda gotovo nije dostupna u periodu visokih letnjih temperatura, piše danas Rojters.
Kako navodi agencija, žitelji okupirane palestinske enklave su nagurani u šatorske kampove ili u zgrade oštećene u izraelskim bombardovanjima u uskom priobalnom pojasu i nemaju ni minimum vode.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa