Starović i Ferari razgovarali o bilateralnoj saradnji i evropskom putu Srbije
23. jun 11:24
23. jun 2026 11:19
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/AustralianCamera, ilustracija
SINGAPUR - Saobraćaj kroz Ormuski moreuz počeo je da se oporavlja nakon napretka u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, a podaci o praćenju brodova pokazuju da su dva supertankera napustila moreuz, dok je sedam praznih tankera za tečni prirodni gas (LNG) povezanih sa Katarom ušlo u Persijski zaliv radi novog utovara, objavile su danas kompanije za praćenje pomorskog saobraćaja.
Kako su navele kompanije, promet je porastao nakon što su Vašington i Teheran završili prvu rundu pregovora i dogovorili okvir za postizanje trajnog sporazuma u narednih 60 dana, preneo je Rojters.
Analitičari ocenjuju da bi nastavak pregovora mogao da omogući izvoz dodatnih količina sirove nafte koje su ostale blokirane u Zalivu od početka sukoba, kao i povećanje izvoza iranske nafte nakon ublažavanja sankcija.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa
23. jun 11:24
23. jun 11:01
23. jun 10:33
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
23. jun 11:24
23. jun 10:15
22. jun 15:10
21. jun 10:39
23. jun 11:23
23. jun 11:20
23. jun 10:36
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32