27. jun 2026 11:39
Iran osudio napade SAD na jugu zemlje kao kršenje Memoranduma iz Islamabada
Foto: Shutterstock.com/MustafaKawa, ilustracija
TEHERAN - Iran je danas osudio najnovije američke vazdušne napade na nekoliko lokacija duž svoje južne obale zemlje, ocenivši ih kao "flagrantno kršenje" Memoranduma o razumevanju (MoU) postignutog posredovanjem Pakistana.
"Vazdušni napadi američke terorističke vojske na iranske obalske nadzorne objekte predstavljaju jasno kršenje člana 2(4) Povelje Ujedinjenih nacija i otvoreno kršenje člana 1 Memoranduma o prekidu vatre", navelo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana, prenosi Press.tv.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa