Dačić:Neki mediji koriste moj spor sa britanskim ministrom za iznošnje još jedne laži
24. jun 22:20
23. februar 2023 12:42
podeli vest
Foto: TANJUG/MRE/ EMILIJA JOVANOVIĆ
BEOGRAD - Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović izjavila je danas kako će energetsko postrojenje za korišćenje komunalnog otpada u Vinči doprineti zaštiti životne sredine i pouzdanom snabdevanju energijom.
Ona je to rekla na sastanku sa direktorima preduzeća Beo čista energija o napretku izgradnje postrojenja u Vinči.
Galerija
"Sagorevanjem otpada proizvodiće se 56,5 MW toplotne i 30 MW električne energije čime ćemo doprineti zaštiti životne sredine, ali i pouzdanom i sigurnom snabdevanju energijom što je od velikog značaja u uslovima svetske energetske krize", kazala je Đedović.
Navela je da će Ministarstvo rudarstva i energetike pružiti svu neophodnu pomoć u daljoj realizaciji projekta, saopšteno je iz Ministarstva.
Direktor preduzeća Beo čista energija, Vladimir Milovanović, rekao je da će sagorevanjem otpada u Vinči proizvoditi pet odsto električne, i 10 odsto toplotne energije za beogradska domaćinstva i da se prve isporuke očekuju sredinom godine.
"Posle uspešno obavljenih hladnih proba, Beo Čista Energija je sprovela prvo spaljivanje otpada u postrojenju za dobijanje energije iz otpada, prvom takve vrste u Srbiji i regionu. Pun kapacitet postrojenje bi trebalo da dostigne u junu, ukoliko do tada budu obezbeđene mnogobrojne dozvole nadležnih institucija", rekao je Milovanović.
On je podsetio da se završava izgradnja i postrojenja na deponijski gas snage 3,09 MW.
24. jun 20:44
23. jun 11:33
23. jun 10:15
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19