Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
7. maj 2025 12:41
podeli vest
Foto: TANJUG/Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture
BEOGRAD - Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević razgovarala je danas sa ambasadorom Mađarske u Srbiji Jozefom Mađarom o nastavku uspešne saradnje i dodatnom produbljivanju odnosa.
Kako je saopštilo Ministarstvo, Sofronijević i Mađar su razgovarali o projektima koje dve zemlje zajednički već realizuju, pre svega u oblasti putne i železničke infrastrukture, kao i o planiranim projektima.
Sofronijević je istakla da su odlični odnosi Srbije i Mađarske u brojnim oblastima, o čemu svedoče i redovne sednice dve vlade, kao najbolji dokaz prijateljstva dve zemlje.
Galerija
Napomenula je da odličnim bilateralnim odnosima između dve zemlje poseban pečat daju izuzetno bliski lični odnosi predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Vlade Mađarske Viktora Orbana.
Prema njenim rečima, Mađarska se mnogo puta, u teškim trenucima, pokazala kao iskreni prijatelj Srbije.
Ambasador je izrazio uverenje da se će saradnja dve zemlje nastaviti na isti način i sa dodatnom energijom.
Istakao je da je veza Srbije i Mađarske veoma važna za zvaničnu Budimpeštu, kao značajna ruta koja povezuje srednju i zapadnu Evropu sa jugoistokom kontinenta.
22. jun 17:03
22. jun 16:34
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17