22. jun 2026 20:11
Džefri Saks: Sankcije NIS-u nezakonite, SAD ne mogu da kažu Srbiji da ne sarađuje sa Rusijom
Foto: FOTO TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
BEOGRAD - Jedan od najuglednijih svetskih ekonomista i ekspert u oblasti održivog razvoja, profesor sa Kolumbija univerziteta, Džefri Saks izjavio je da su američke sankcije uvedene Naftnoj industriji Srbije zbog većinskog ruskog vlasništva u kompaniji nezakonite i jednostrane i istakao da SAD ne mogu da kažu Srbiji da ne sarađuje sa Rusijom.
"Ja smatram da su američke sankcije naprosto nezakonite. Zakonite sankcije znače da su se u Savetu bezbednosti UN, složili oko paketa sankcija. Ali rekao bih da jedna zemlja ne može ili ne bi trebalo, da maltretira druge zemlje. SAD ne bi trebalo da budu u poziciji da kažu Srbiji da ne može da sarađuje sa Rusijom. To je suludo", rekao je Saks.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa