24. jun 2026 13:33
Bajatović: Produžen ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom za tri meseca
podeli vest
Foto: Tanjug video
BEOGRAD - Poslanik Socijalističke partije Srbije i direktor JP Srbijagas Dušan Bajatović izjavio je danas da je ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom produžen za naredna tri meseca i očekuje da će uskoro biti produžen do Nove godine.
"Sad smo produžili, ja to još nisam objavio, iako se to već desilo, gasni aranžman za naredna tri meseca, produžićemo i do Nove godine uskoro", rekao je Bajatović u Skupštini Srbije gde se, između ostalog, raspravlja i o davanju garancija Republike Srbije za izmirivanje obaveza Srbijagasa, što je opozicija kritikovala.
On je rekao da nema investicija bez gasa i poručio da ukoliko se ne završe neki od navedenih projekata, poput interkonekcije sa Rumunijom i sa Makedonijom, i da se pojačaju kapacitete prema Mađarskoj i da se završe skladišta koja se te takođe pominju, gas će da poskupi za minimum 40 odsto.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa