MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
26. maj 2023 13:05
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Smileus, ilustracija
BEOGRAD - Obim radova na seči drveta u Srbiji u 2022, u odnosu na prethodnu godinu, uvećan je za 11 odsto, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
U Beogradskom regionu uvećan je za 17 odsto, u Vojvodini za 13 odsto, u Šumadiji i Zapadnoj Srbiji za osam odsto, a u Južnoj i Istočnoj Srbiji za 14 odsto.
Posečena zapremina drveta u 2022. godini ukupno iznosi oko 3,8 miliona metara kubnih.
Najveći deo ove zapremine drveta, oko 2,0 miliona kubika (54 odsto), upotrebljen je kao ogrevno drvo.
Posečena (bruto) zapremina drveta u državnim šumama i van šuma iznosi oko 2,8 miliona kubika, a u privatnim šumama i van šuma oko 913.000 kubika.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07