6. avgust 2025 11:01

Dobar kvartal za Simens enerdži uz neto dobit od 697 miliona evra, izgledi optimistični

Izvor: TANJUG

podeli vest

Dobar kvartal za Simens enerdži uz neto dobit od 697 miliona evra, izgledi optimistični

Foto: Shutterstock.com/LariBat

MINHEN  - Nemačka energetska korporacija Simens enerdži (Siemens Energy) objavila je danas da je u svom trećem fiskalnom kvartalu 2025, od aprila do juna, ostvarila neto dobit od 697 miliona evra, čime je preokrenula gubitak od 102 miliona evra iz istog perioda prošle godine uprkos višim američkim carinama.

Prihodi kompanije iz Minhena su u proteklom kvartalu porasli za 13,5 odsto međugodišnje na 9,75 milijardi evra, dodaje se u izveštaju.

Knjiga porudžbina dostigla je rekordnih 136 milijardi evra, dok su nove narudžbine u prošlom tromesečju iznosile rekordnih 16,6 milijardi evra, prenosi Viršaftsvohe.

Značajan doprinos rezultatima dali su svi sektori, uključujući i špansku podružnicu Gamesa, koja je prethodnih godina imala tehničke probleme. U proteklom tromesečju, Gamesa je osigurala ugovore za izgradnju dva vetroparka u Baltičkom moru,

Zabeležili smo još jedan dobar kvartal i time potvrdili pozitivan trend tokom cele godine, prokomentarisao je izvršni direktor firme Simens enerdži Kristijan Bruh.

Kompanija u tekućoj fiskalnoj godini očekuje rast prihoda za 13 do 15 odsto i operativnu maržu (pre vanrednih stavki) između četiri i šest odsto.