SP: Brazilci zakazali duel sa Hrvatima u četvrtfinalu Mundijala

Autor: Tanjug

Izvor: TANJUG

podeli vest

DOHA - Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je danas, na stadionu "947", selekciju Južne Koreje 4:1 (4:0) u osmini finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Golove za Brazil postigli su Vinisijus Žunior u 7. minutu, Nejmar u 13. minutu, Ričarlison u 29. minutu i Lukas Paketa u 36. minutu.

Jedini pogodak za Južnu Koreju postigao je Paik Seung-ho u 76. minutu.

Brazil je od prvog minuta uspostavo svoj tempo koji protivnik nije mogao da prati.

Nizale su se šanse jedna za drugom, Vinisijus Žunior iskoristio je jednu u 7. minutu i doneo prednost svojoj ekipi.

Brazilci su imali veći posed lopte i delovalo je da se igra odvija samo oko šesnaesterca Južne Koreje.

Posle prekršaja nad Rićarlisonom u šesnaestercu i dosuđenog penala, Nejmar je bez problema bio precizan sa bele tačcke za 2:0.

Novi gol za Brazilce postigao je Rićarlison u 29. minutu posle sjajne akcije tri igrača Brazila, nakon čega je ostao sam pred golmanom kojeg je rutinski savladao.

U sličnoj situaciji se u 36. minutu našao Lukas Paketa koji je isto bio precizan za 4:0.

Brazilci su drugo poluvreme otvorili kao i prvo, osim što je selekcija Južne Koreje pristupila agresivnije u odbrani, pa Brazilci nisu lako dolazili do prilike za šut.

Južna Koreja je imala sve veći posed lopte usled ležerne igre Brazilaca koji su lako gubili lopte.

U 76. minutu sa velike udaljenosti šutirao je Paik Seung-ho i bi je precizan za 4:1.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Selekcija Brazila će se u četvrtfinalu Mundijala sastati sa reprezentacijom Hrvatske.