26. jun 2026 16:06
Ministarstvo kulture ulaže 20.500.000 miliona dinara u Vršac
podeli vest
Foto: TANJUG/Ministarstvo kulture
VRŠAC - Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas u Vršcu sedam ugovora kojima Ministarstvo kulture ove godine ulaže 20,5 miliona dinara za kulturu na teritoriji Grada, saopštili su iz Ministarstva kulture.
Kako se navodi u saopštenju, sredstva su opredeljena za nastavak sanacije dvorca u Vlajkovcu (16.100.000 dinara) i vršački Gradski muzej (4.400.000 dinara), saopštili su iz Ministarstva kulture.
Selaković je istakao da su Vršac i Ministarstvo kulture revnosni, lojalni i posvećeni partneri kako na planu očuvanja kulturnog nasleđa, tako i na planu promocije i podsticanja savremenog stvaralaštva te da je od 2024. godine do danas Ministarstvo u ovaj grad uložilo preko 83.800.000 dinara.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa