Vučić se sreo sa građanima koji pešače na skup koji će biti održan 27. juna u Beogradu
25. jun 22:52
10. mart 2026 21:33
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Sergey Nivens, ilustracija
TIRANA - IT infrastruktura albanskog parlamenata našla se na meti sajbert napada, a hakerska grupa "Houmlend džastis", za koju se veruje da povezana sa Iranom, preuzela je odgovornost, prenose danas albanski mediji.
Albanski parlament je saopštio da se napad dogodio u ponedeljak uveče, a primećen je neovlašćeni ulazak u mrežu i brisanje nekih informacija na nekoliko naloga, prenosi RT Albanija.
"Prve analize pokazuju da glavna radna infrastruktura nije pogođena. Zvanična veb stranica albanskog parlamenta i drugi sistemi koji podržavaju funkcionisanje institucije nastavljaju normalno da funkcionišu. Odmah nakon otkrivanja incidenta, preduzete su mere za izolovanje sumnjivog saobraćaja i neutralizaciju napada", navodi se u saopštenju.
Prema tvrdnjama hakerske grupe Houmlend džastis oni su odgovorni za napad, prenose albanski mediji.
U ranijoj objavi na društvenoj mreži Telegram, ova grupa je navela da su svi razgovori i prepiska članova Skupštine iz poslednjih meseci u njihovim rukama, navodi RT Abanija.
25. jun 22:52
25. jun 22:18
25. jun 20:30
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19