22. jun 2026 09:05

Ministarstvo zdravlja Republike Srpske apelovalo da se poštuju mere za zaštitu od vrućine

Izvor: TANJUG

Foto: Shutterstock.com/csikiphoto, ilustracija

BANJALUKA - Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske pozvalo je građane da poštuju mere predostrožnosti i zaštite tokom perioda vrućina.

"Visoka temperatura vazduha može uticati na većinu populacije zbog čega se svim građanima preporučuje da što manje vremena provode na otvorenom na direktnom suncu, a posebno u najtoplijem periodu dana od 10 do 17 časova", saopštilo je Ministarstvo, prenosi Srna.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa