22. jun 2026 19:27
Češka vlada podnela predlog zakona o zabrani mobilnih telefona u školama
Foto: shutterstock.com/Tupungato, ilustracija
PRAG - Češka vlada podnela je predlog zakona o zabrani upotrebe mobilnih telefona u školama počev od septembra 2027. godine, saopštio je danas premijer Andrej Babiš.
Zabrana bi se odnosila na upotrebu telefona u učionicama, kao i tokom pauza, uz neke izuzetke poput zdravstvenih razloga, ili ako škole to dozvole u obrazovne svrhe, preneo je Rojters.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa