Dačić:Neki mediji koriste moj spor sa britanskim ministrom za iznošnje još jedne laži
24. jun 22:20
8. maj 2023 20:56
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/BalkansCat, ilustracija
BANJALUKA - Nakon pucnjave u beogradskoj Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", u Republici Srpskoj biće pojačane mere u obrazovnim ustanovama, a kao jedna od mera predložena je zabrana upotrebe mobilnih telefona u školama.
Iz MUP-a RS navode da će u narednom periodu biti pojačano i prisustvo policajaca u svim školama, a sve sa ciljem povećanja bezbednosti učenika i osoblja tokom nastave, prenosi RTRS.
Između ostalog, Vlada RS je predložila da učenici ubuduće budu testirani na opojne droge, ali i da svi školski objekti imaju ogradu kako bi bila pojačana bezbednost.
Kako se navodi, direktori škola obavezni su da podatke o bezbednosti i predloge mera dostave ministarstvu prosvete, a konačnu odluku doneće Vlada Republike Srpske.
Istovremeno, predstavnici Republičkog pedagoškog zavoda imali su sastanke sa resornim minstarstvom i školama na kojem su predložene određene preventivne mere.
Na sastanku je navedeno da se pod hitno mora raditi na kolektivnoj bezbednosti učenika.
24. jun 20:44
23. jun 11:33
23. jun 10:15
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19