Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
2. januar 2025 14:33
podeli vest
Foto: TANJUG/FOTO HINA/ SLAVKO VUKADIN
ZAGREB - Hrvatski premijer Andrej Plenković rekao je danas na prvoj sednici Vlade u ovoj godini da će popodne biti potpisan Protokol o podizanju mera bezbednosti u školskim ustanovama, a jedna od njih je i zapošljavanje osoba s potrebnim veštinama u zaštiti.
Nakon tragedije koja se dogodila poslednjeg dana prvog polugodišta u zagrebačkoj Osnovnoj školi Prečko, pripremljen je predlog osnovnih mera jačanja nvoa bezbednosti u školama.
"Zajednički cilj je podići mere bezbedosti u svim školama. Ono što so procenili je da je najbolje kao dugotrajno rešenje da se kroz sistematizacije i edukacije zaposle u školskim ustanovama osobe koje imaju potrebne veštine za zaštitu, a ujedno su posebno senzibilizovane i edukovane za rad s decom, roditeljima i nastavnicima i koje bi onda trajno pomogle da se sigurnost škola digne na viši nivo nakon ove velike tragedije koja se dogodila u OŠ Prečko", rekao je premijer na otvorenom delu sednice Vlade.
Dodao je da će ostale mere biti zaključavanje vrata, promena vrata, ugradnja novih sistema sigurnosti, a lokalni timovi policije će na sastancima sa rukovodstvom škola razgovarati o pitanjima bezbednosti.
22. jun 17:03
22. jun 16:34
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17