Zukorlić sa novim koordinatorom TIKA-e u Srbiji o mogućnostima unapređenja saradnje
23. jun 13:01
23. jun 2026 13:04
podeli vest
Foto: TANJUG/VLADA REPUBLIKE SRBIJE
BANJA LUKA - Premijer Srbije prof. dr Đuro Macut danas je u Banjaluci inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske (ANURS).
Kako je saopšteno iz Vlade Srbije, na sastanku sa predsednikom ANURS akademikom Dragoljubom Mirjanićem istaknuto je da inauguracija prof. dr Macuta predstavlja posebno visoko priznanje za njegov izuzetan naučni, stručni i akademski rad, rezultate ostvarene u oblasti medicine i visokog obrazovanja, kao i za značajan doprinos razvoju naučne saradnje i povezivanju akademskih zajednica.
Galerija
Prof. dr Đuro Macut rekao je da mu članstvo u Akademiji predstavlja veliku čast i obavezu da i u narednom periodu nastavi da jača naučnu saradnju i doprinosi očuvanju jedinstvenog naučnog i kulturnog prostora.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa
23. jun 09:12
22. jun 16:33
22. jun 15:37
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
23. jun 13:04
23. jun 11:11
23. jun 10:46
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32