24. jun 2026 14:11
Šmit: Ne znam kada ću da napustim ODR
podeli vest
Foto: Tanjug/video
SARAJEVO - Kristijan Šmit, koji u Republici Srpskoj nije priznat za visokog predstavnika, izjavio je da još uvek ne zna kada će napustiti Kancelariju visokog predstavnika (OHR) niti kada može da očekuje da Savet za implementaciju mira (PIC) izabere novog visokog predstavnika.
On je u intervjuu za bečki Prese rekao da bi bilo važno da se zna ko je novi predstavnik međunarodne zajednice.
"Međutim, situacija s tim još uvek nije jasna. U tom smislu, svoj posao trenutno obavljam baš kao i pilot koji sleće na aerodrom u Sarajevu, u uslovima vizuelnog letenja", rekao je Šmit, koji nije potvrđen za visokog predstavnika u Ujedinjenim nacijama, kako je predviđeno Dejtonskim sporazumom.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa