Od 15. do 21. juna isključena 1.792 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola
22. jun 12:57
1. jul 2023 14:13
podeli vest
Foto: TANJUG/FOTO SRNA/ BORISLAV ZDRINJA
BRATUNAC - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je, na obeležavanju 31 godine od stradanja Srba u Podrinju, da je visoki predstavnik Kristijan Šmit, "baš danas kad Srbi obeležavaju veliko stradanje" najavio donošenje neke odluke i poručio da Republika Srpska neće prihvatiti nijednu odluku "lažnog visokog predstavnika".
Dodik je poručio da visoki predstavnik u BiH nije legalan, prenela je Radiotelevizija Republike Srpske.
"Baš danas kad Srbi obeležavaju veliko stradanje, Šmit je najavio konferenciju za novinare da, kao, donese neku odluku", naveo je Dodik i istakao da Srpska neće prihvatiti nikakve "kazne".
Dodik je rekao da je "Republika Srpska država, svidelo se to nekome ili ne".
"Žele da nam oduzmu imovinu, a ako nemamo imovinu mi smo prazna ljuštura. Zato ćemo je braniti i nećemo prihvatiti odluke koje su protiv Republike Srpske. Mi nismo spremni da pognemo glavu, Srpska nijednu odluku lažnog visokog predstavnika neće priznati. Republika Srpska je stvorena i branjena voljom svog naroda", poručio je Dodik.
Rekao je da će stranci danas trajno podijeliti BiH, te istakao da je san slobodna Srpska, a ne zablude u BiH.
On je ocenio da stranci i Sarajevo pripremaju završnu fazu oduzimanja imovine Republici Srpskoj i naveo da ako nema imovine, nema ni Republike Srpske.
"Mi znamo kako ćemo je odbraniti. Nikakve odluke nećemo prihvatiti, ni Ustavnog suda (BiH) ni neimenovanog visokog predstavnika", kaže Dodik.
22. jun 10:21
21. jun 20:56
21. jun 16:08
21. jun 15:49
22. jun 12:46
22. jun 11:16
22. jun 10:44
22. jun 10:29
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
21. jun 22:45
21. jun 12:44
20. jun 21:35
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17