14. decembar 2023 06:59

Fudbaleri Borusije i PSŽ-a u osmini finala LŠ, Milan ide u LE, Njukasl eliminisan

DORTMUND - Fudbaleri Borusije i Pari Sen Žermena plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Dortmundu odigrali nerešeno, 1:1 u meču poslednjeg, šestog kola grupe F Lige šampiona.

Borusija je povela u 51. minutu golom Karija Adejemija, a PSŽ je izjednačio pogotkom Vorena Zair-Emerija u 56. minutu.

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Njukasl 2:1 u drugom meču šestog kola grupe F LŠ.

Njukasl je poveo golom Žoelintona u 33. minutu, a izjednačio je Kristijan Pulišić u 59.

Pobedu Milanu doneo je Samjuel Čukvueze u 84. minutu.

Srpski fudbaler Luka Jović igrao je za ekipu Milana od 73. minuta.

Borusija je prva na tabeli sa 11 bodova, dok je PSŽ drugi sa osam, a ova dva kluba nastaviće takmičenje u Ligi šampiona.

Milan je na kraju osvojio treće mesto na tabeli sa osam bodova.

Milan je treći zbog lošijeg međusobnog skora u odnosu na PSŽ.

Italijanski klub igraće u nokaut fazi Lige Evrope, dok je Njukasl četvrti sa pet bodova.

Engleski klub je završio takmičenje u evropskim takmičenjima.

Fudbaleri Atletika pobedili su u Madridu ekipu Lacija rezultatom 2:0 u meču šestog kola grupe E Lige šampiona, a golove za Atletiko postigli su Antoan Grizman u šestom i Samjuel Lino u 51. minutu.

U drugom meču šestog kola grupe E, Seltik je na svom terenu pobedio Fejenord 2:1.

Seltik je poveo golom Luisa Palme iz penala u 33. minutu, a izjednačio je Jankuba Minteh u 82.

Pobedu domaćem timu doneo je Gustaf Lagerbielke u 91. minutu.

Prvo mesto na tabeli zauzeo je Atletiko sa 14 bodova, dok je Lacio drugi sa 10.

Ova dva kluba igraće u osmini finala LŠ.

Fejenord je treći na tabeli sa šest bodova i nastaviće takmičenje u nokaut fazi Lige Evrope.

Seltik je završio takmičenje u evropskim kupovima, pošto je poslednji sa četiri boda.

Fudbaleri Porta savladali su na svom terenu Šahtjor 5:3 u meču šestog kola grupe H LŠ.

Dva gola za Porto postigao je Galeno u devetom i 43, a po jednom u strelce upisali su se Mehdi Taremi u 62, Pepe u 76. i Francisko Konseisao u 82. minutu.

Golove za goste dali su Danilo Sikan u 29, Stefan Eustakio (autogol) u 73. i Eguinaldo u 88. minutu.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je igrao za Porto od 81. minuta.

U drugom meču šestog kola grupe H, fudbaleri Antverpena su savladali Barselonu 3:2.

Golove za Antverpen postigli su Artur Vermeren u drugom, Vensan Jansen u 56. i Džordž Ilenikena u 92. minutu.

Strelci za goste bili su Feran Tores u 35. i Mark Guju u 91. minutu.

Barselona je osvojila prvo mesto na tabeli grupe H sa 12 bodova, dok je Porto drugi sa istim brojem bodova.

Šahtjor je treći sa devet bodova, a klub iz Ukrajine igraće u nokaut fazi Lige Evrope.

Antverpen je poslednji sa samo tri boda.