16. decembar 2023 16:10

Fudbaleri Vojvodine pobedili Radnički u Nišu, Napredak slavio u Lučanima

Izvor: TANJUG

podeli vest

NIŠ - Fudbaleri Vojvodine pobedili su kao gosti niški Radnički rezultatom 1:0, dok je Napredak u Lučanima savladao Mladost rezultatom 2:1, u mečevima 19. kola Superlige Srbije.

Samo pet dana posle pobede nad Partizanom, Radnički je na domaćem terenu poražen od Vojvodine. Strelac gola za pobedu "lala" bio je Mateus Indio u 49. minutu, posle dodavanja Andrije Radulovića. Vojvodina je pobedom skočila na peto mesto sa 28 bodova, dok je Radnički pretposlednji sa 16.

Napredak je u Lučanima poveo golom Lazara Zličića u 25, minutu, a asistent je bio Uroš Ljubomirac. Kad je Patrik Frajdej dao gol u 90+1. minutu delovalo je da je sačuvao domaće poraza. Ipak, u dubokoj nadoknadi, u 90+8. minutu, Napredak je stigao po pobede autogolom Ivana Miloševića. Mladost je sedma sa 25 bodova, a Napredak 11. sa 20.