22. maj 2024 20:54

Birmančević golom u nadoknadi finala Kupa Češke doneo trofej Sparti

PLZENJ - Srpski fudbaler Veljko Birmančević je golom u nadoknadi finala Kupa Češke doneo trofej Sparti koja je pobedila Viktoriju u Plzenju rezultatom 2:1.

U finalnom meču koji je igran na stadionu Viktorije Samson Dven je postigao autogol u 79. minutu za vođstvo Sparte.

U 85. minutu domaćin ostaje sa desetoricom pošto je zbog druge javne opomene van igre morao Pavel Šulc, ali ipak uspeva da izjednači preko Tomasa Horija u 87.

Kada je delovalo da će meč u produžetak, Birmančević je u 90+1. minutu postigao gol kojim je Sparti doneo duplu krunu.

Birmančević se posle odlične sezone u Sparti, u kojoj je dao čak 16 golova u prvenstvu Češke, našao i na širem spisku selektora Srbije Dragana Stojkovića za predstojeći EURO.