3. mart 2024 09:39

NBA: Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao 13 poena u porazu Atlante od Bruklina

Izvor: TANJUG

podeli vest

BRUKLIN - Košarkaši Bruklina pobedili su na svom terenu ekipu Atlante rezultatom 114:102 u noćašnjem meču NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mikal Bridžis sa 38 poena, dok je Kameron Džonson dodao 23.

Kod gostiju, najbolji je bio Sadik Bej sa 23 poena, dok je Dežonte Marej dodao 20 poena uz 11 asistencija. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović proveo je na terenu 35 minuta, a za to vreme postigao je 13 poena i imao šest skokova, jednu asistenciju i četiri izgubljene lopte.

Košarkaši Majamija pobedili su na svom terenu Jutu rezultatom 126:120. U ekipi iz Majamija najbolji je bio Džimi Batler sa 37 poena, dok je Bem Adebajo ubacio 23. Srpski košarkaš Nikola Jović bio je starter u timu iz Majamija, a za 19 minuta na terenu postigao je osam poena i imao je četiri asistencije, tri skoka i jednu ukradenu loptu.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Kedžonte Džordž sa 31 poenom, dok je Lauri Markanen dodao 25.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Memfis - Portland 100:107, LA Lejkers - Denver 114:124 i Finiks - Hjuston 109:118.