Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju
22. jun 20:43
8. jun 2023 14:17
podeli vest
Foto: Odbojkaški savez Srbije
NAGOJA - Selektor odbojkaša Srbije Igor Kolaković izjavio je nakon utakmice sa Kinom da je ovo bila velika pobeda za celu ekipu.
Odbojkaši reprezentacije Srbije pobedili su selekciju Kine sa 3:0 (34:32, 25:16, 25:20) u drugom meču prve nedelje Lige nacija.
"Velika pobeda za nas u Ligi nacija. Imali smo problema u prvom setu, zbog adaptacije na protivnika. Posle smo kontrolisali naš servis i to nam je omogućilo da igramo dobro u drugim segmentima. Pravili smo opet greške koje ne bismo smeli da ponavljamo. Japan je veliki protivnika, domaćini su. Pripadaju svetskom vrhu, dobar su test za nas. Pogotovo dobar test za kvalifikacije za Olimpijske igre koja nas očekuju u oktobru", istakao je Kolaković.
Srednji bloker Srbije Vladimir Gajović dodaje da njegova selekcija ima šanse u duelu sa Japanom.
"Prvo bih čestitao svim momcima. Dali smo sve od sebe, trenirali smo vrlo dobro. Taj trud se na kraju isplatio. Odbrana i servis su nam bili dobri ali mislim da je prijem presudio u prvom setu. Kao i svi momci jedva čekamo naredni meč i očekujemo punu halu", izjavio je mladi odbojkaš Srbije.
Libero nacionalne selekcije Milan Katić konstatuje da Srbija mora bolje da igra ako želi pobedu protiv Japana.
"Danas smo odigrali tešku utakmicu, pogotovo u prvom setu. Oni su posle spustili nivo, dok smo mi podigli tempo igre. Japan je domaćin, njihovi igrači imaju zapažene uloge u klubovima u Evropi. Zbog toga mi sutra moramo da odigramo još bolje nego danas", zaključio je Katić.
22. jun 16:33
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 13:35
22. jun 13:24
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07