Vučić se sreo sa građanima koji pešače na skup koji će biti održan 27. juna u Beogradu
25. jun 22:52
27. novembar 2024 09:46
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Ververidis Vasilis, ilustracija
BEOGRAD - Evropsko prvenstvo za rukometašice počinje sutra u Mađarskoj, Austriji i Švajcarskoj, a Srbija će prvi meč na kontinentalnom šampionatu odigrati u petak od 20.30 časova u Debrecinu protiv selekcije Crne Gore.
Na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, koje će trajati do 15. decembra, po prvi put će učestvovati 24 reprezentacije.
Rukometašice Srbije igraće u grupi B u Debrecinu protiv selekcija Crne Gore, Rumunije i Češke. Reprezentacija Srbije je na prethodnom EP, koje je održano 2022. godine, osvojila 15. mesto.
U Grupi A (Debrecin) se nalaze Mađarska, Švedska, Severna Makedonija i Turska.
U Grupi C (Bazel) igraće Francuska, Španija, Poljska i Portugalija, a u grupi D (Bazel) Danska, Švajcarska, Hrvatska i Farska Ostrva.
U grupi E (Insbruk) biće Norveška, Austrija, Slovenija i Slovačka, dok će se u grupi
F (Insbruk) takmičiti Holandija, Nemačka, Island i Ukrajina.
Plasman u drugu fazu EP izboriće po dve najbolje plasirane selekcije iz svake grupe. Druga faza EP biće odigrana u Debrecinu i Beču.
Titulu na kontinentalnom šampionati brani selekcija Norveške, koja je pre dve godine u finalu EP savladala Dansku rezultatom 27:25.
25. jun 22:52
25. jun 22:18
25. jun 20:30
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19