9. mart 2023 20:32

Borzaš golom u poslednjim sekundama doneo pobedu Srbiji nad Norveškom

NOVI SAD - Rukometaši reprezentacije Srbije pobedili su večeras selekciju Norveške 25:24 (12:14) u trećem kolu grupe dva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Najefikasniji u domaćoj selekciji bili su Bogdan Radivojević sa pet i Dragan Pešalmbek sa četiri gola.

U selekciji Norveške istakli su se Magnus Re sa pet i Kristijan Bjornsen sa tri gola.

Srbija je bolje otvorila meč i povela sa 2:0. Sredinom prvog poluvremena gosti prave seriju 5:0 i tako poveli sa četiri gola razlike. Do odlaska na poluvreme rukometaši Srbije su uspeli da smanje zaostatak na 14:12.

U drugom poluvremenu istakao se golman Jedan Milosavljev koji je odbranio više zicera rukometašima Norveške. Vorkapić i Pešmalbek su golovima napravili seriju 4:0 za preokret Srbije. Norvežani su se vratili golovima preko bekovske linije i rezultat je u poslednjem minutu bio nerešem. Zatim na scenu stupa Uroš Borzaš koji šutom ispod ruke pogađa mrežu gola Norveške i donosi pobedu Srbiji.

Reprezentacija Srbije je trenutno prva u grupi dva sa tri pobede iz isto toliko susreta, dok je Norveška druga sa skorom 2/1.

U narednom kolu Srbija gostuje Norveškoj 12. februara.