6. februar 2026 13:17

Takmičenja u novoj sezoni Sportskih igara mladih počela u Beogradu

Izvor: TANJUG

Foto: Facebook/Sportske igre mladih Srbija

BEOGRAD - Takmičenja u novoj sezoni Sportskih igara mladih počela su juče u Beogradu i trajaće do 11. februara, saopšteno je danas iz organizacije takmičenja.

"Sportske igre mladih donose spoj sporta, igre i ekološke edukacije u beogradske opštine, gde će kroz program "Zero Waste – Budi deo igre, čuvajmo našu planetu", mališani imati priliku da uče o odgovornom odnosu prema životnoj sredini, ali i da pokažu sportski duh i fer-plej", stoji u saopštenju Igara koje se 13. put održavaju u Srbiji, a ukupno jubilarni 30. put.

Posle uspešno održanih događaja u Zemunu i Surčinu, sportsko-edukativni karavan Sportskih igara mladih nastavlja svoj put u Beogradu, a već u ponedeljak, 9. februara, mališane očekuje druženje na Voždovcu, u Sportskom centru "Šumice". Program se potom nastavlja na Čukarici i Zvezdari, sa početkom svih događaja u 10 časova", ističu dalje organizatori.

Pored ekoloških aktivnosti, decu očekuju i sportska takmičenja u malom fudbalu, najvećeg turnira za decu u ovoj disciplini, u opštinama gde je turnir predviđen.

"Kroz Zeleni SIM poligon, deca će na interaktivan način učiti kako da pravilno razvrstavaju otpad i razvijaju svest o značaju očuvanja životne sredine, dok Sportske igre mladih nastavljaju misiju da sport bude dostupan svakom detetu – potpuno besplatno", zaključuje se u objavi.

Na kraju se dodaje da su sve informacije o rasporedu događaja, lokacijama i prijavama dostupne na sajtu www.igremladih.rs, kao i na zvaničnim kanalima Sportskih igara mladih na društvenim mrežama.