22. novembar 2023 07:30

Rukometaši Vojvodine pobedili La Riohu

LOGRONJO - Rukometaši Vojvodine pobedili su La Riohu u Španiji rezultatom 32:29 (17:15) u meču četvrtog kola grupe F Evropske lige.

Od starta meča u Španiji Vojvodina je bila bolja, imala je sredinom prvog poluvremena i plus četiri (13:9), ali se na veliki odmor otišlo sa samo plus dva za "lale" (17:15).

Šampion Srbije je prelomio meč kad je sredinom drugog poluvremena poveo 26:19. Sve što je domaća ekipa uspela je da do kraja malo ublaži poraz.

Novosađane je ka revanšu za prošlonedeljni poraz od večerašnjeg rivala (24:25) predvodio Baris Puhovski sa sedam golova, šest je dao Luka Rogan, Milan Golubović je dao pet, a Vukašin Vorkapić i Mohamed Aziz po četiri. Na golu Vojvodine briljirao je Andrej Trnavac sa čak 12 odbrana.

David Kadarso Kabaljero i Huan Palomimo Moron dali su po sedam golova za La Riohu, a pet je dao Eduardo Kadarso Kabaljero.

U drugom meču grupe F danski Bjeringbro je savladao Alkaloid iz Skoplja rezultatom 35:31.

Bjeringbro je prvi na tabeli grupe F sa šest bodova, koliko ima i Vojvodina, ali sa slabijom gol razlikom. La Rioha ima tri, a Alkaloid jedan bod.

U drugu fazu takmičenja plasiraće se dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe.