7. februar 2023 09:44

Lajović pobedio Variljasa i plasirao se u drugo kolo turnira u Kordobi

KORDOBA - Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u argentinskoj Kordobi, pošto je noćas u prvom kolu pobedio Peruanca Huana Pabla Variljasa 7:6 (7:3), 6:3.

Meč je trajao dva sata i četiri minuta. Lajović je poveo 4:1 na startu prvog seta, ali je Peruanac uspeo da preokrene rezultat na 5:4. Srpski teniser je u desetom gemu spasao dve set lopte. Pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao srpskom teniseru 7:3. Lajović je poveo 3:0 u drugom setu, a onda je održavao prednost od tri gema i zasluženo je stigao do pobede.

Lajović će u drugom kolu turnira u Kordobi igrati protiv Španca Alberta Ramosa-Vinolasa, koji je bio slobodan u prvom kolu. Španac je 54. teniser sveta, dok je Lajović 89. na ATP listi. Srpski i španski teniser odigrali su četiri meča u karijeri, a rezultat u pobedama je 2:2.

ATP turnir u Kordobi igra se za nagradni fond od 642.735 američkih dolara.