12. april 2024 20:56

Norveški teniser Kasper Rud u subotu protiv Đokovića igra u polufinalu mastersa u Monte Karlu

MONTE KARLO - Norveški teniser Kasper Rud igraće sutra protiv Novaka Đokovića u polufinalu mastersa u Monte Karlu pošto je danas u četvrtfinalu savladao Francuza Iga Imbera rezultatom 2:1 (6:3, 4:6, 6:1) .

Rud je Imbera savladao za dva sata i šest minuta. U prvom setu Norvežanin je napravio dva brejka, nije nijednom izgubio servis i lako je osvojio prvi set.

U drugom je Rud napravio odmah brejk i poveo 2:0, ali je usledio veliki preokret Francuza koji je nanizao četiri gema i na kraju uveo meč u treći set.

U trećem setu Rud se ponovo razigrao, napravio dva brejka bez izgubljenog servisa i na kraju obezbedio plasman u polufinale.

Polufinalni meč između Đokovića i Ruda počeće sutra posle 15.30.

Biće to šesti duel Srbina i Norvežanina, a najbolji teniser planete je slavio u svih pet prethodnih mečeva bez izgubljenog seta, od toga tri puta na šljaci.

U prvom polufinalu mastersa u Monte Karlu igraće Italijan Janik Siner i Grk Stefanos Cicipas.