19. april 2024 12:38

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan u osmini finala turnira u Bukureštu

BUKUREŠT - Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Bukureštu, pošto je danas u osmini finala izgubio od Španca Pedra Martineza 7:6 (7:4), 3:6, 6:3.

Meč je trajao dva sata i 42 minuta. Martinez je 57. teniser sveta, dok je Kecmanović 60. na ATP listi.

Oba tenisera su u prvom setu napravila po jedan brejk, a pobednik je odlučen u taj-brejku, koji je Martinez dobio 7:4.

Srpski teniser je poveo 3:0 na startu drugog seta, ali je Martinez izjednačio na 3:3. Kecmanović je potom osvojio tri uzastopna gema i ovaj deo meča dobio je rezultatom 6:3.

Španski teniser je u šestom gemu trećeg seta napravio brejk, a onda je do kraja sačuvao prednost i posle prve meč lopte plasirao se u četvrtfinale turnira u glavnom gradu Rumunije.

Martinez će u četvrtfinalu igrati sa Greguarom Barerom iz Francuske, koji je pobedio Amerikanca Sebastijana Kordu 6:4, 6:4.

ATP turnir u Bukureštu igra se za nagradni fond od 579.320 evra.