MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
21. maj 2025 17:44
podeli vest
Foto: Preuzet video
BEOGRAD - Realizacija prvog javno-privatnog partnerstva u oblasti vodosnabdevanja u Srbiji ušla je u završnu fazu, pošto je postrojenje za prečišćavanje vode u Zrenjaninu zvanično započelo probni rad, a ovaj važan infrastrukturni projekat predstavlja dugo očekivanu prekretnicu u rešavanju decenijskog problema snabdevanja stanovništva zdravstveno ispravnom pijaćom vodom, saopšteno je danas iz Ministarstva poljoprivrede.
Projekat realizuje kompanija Metito Utilities, u saradnji sa Gradom Zrenjaninom i JKP „Vodovod i kanalizacija”, a kako se ističe u saopštenju, od 22. aprila postrojenje kontinuirano isporučuje vodu u gradsku mrežu, uz stalno praćenje i unapređivanje kvaliteta vode, a najnoviji izveštaji Zavoda za javno zdravlje Zrenjanin, od 20. maja, potvrđuju da voda na izlazu iz postrojenja ispunjava sve kriterijume propisane važećim pravilnikom o higijenskoj ispravnosti vode za piće.
Povodom uspešno okončane investicije u postrojenje i tehnologiju, kao i rezultata probnog rada, danas je organizovan zvanični obilazak postrojenja, a događaju su prisustvovali visoki zvaničnici i partneri projekta, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić, ambasador Ujedinjenih Arapskih Emirata Ahmed Almenhali, gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura, kao i predstavnici kompanije Metito Utilities, JKP „Vodovod i kanalizacija”, i izvođača radova.
Glamočić je rekao da je izgradnja i rekonstrukcija fabrike vode značajan korak ka trajnom rešavanju problema snabdevanja zdravstveno ispravnom pijaćom vodom u ovom gradu.
"Zadovoljstvo mi je što sam danas u Zrenjaninu i što imam priliku da svedočim realizaciji ovako važnog projekta za građane. Zrenjanin je godinama unazad imao ozbiljan problem sa vodosnabdevanjem, kao i pojedina mesta u Vojvodini. Ovakve investicije pokazuju da se, uz odlučnost i dobru saradnju, dugogodišnji izazovi mogu rešiti“, rekao je ministar.
On je podsetio da je Vlada Srbije pre nekoliko godina potpisala sporazum sa renomiranom kompanijom koja posluje u više od 40 zemalja sveta, i da je zahvaljujući tom partnerstvu započeta rekonstrukcija fabrike vode u Zrenjaninu, u koju je uloženo 19 miliona evra.
"Želim da naglasim da ove investicije ne bi bile moguće bez podrške predsednika Ujedinjenih Arapskih Emirata šeika Mohameda bin Zajeda el Nahjana i predsednika Aleksandra Vučića. Njihova saradnja i vizija dali su snažan podsticaj za ulaganje u ovako značajne infrastrukturne projekte“, rekao je Glamočić.
On je dodao da je druga faza projekta uspešno završena, kao i da se u narednom periodu očekuju aktivnosti u vezi sa testiranjem kvaliteta vode, nakon čega će uslediti zvanične potvrde nadležnih institucija o njenoj zdravstvenoj ispravnosti.
"Očekujem da ćemo ubrzo imati konkretne rezultate i verujem da će građani Zrenjanina uskoro moći da koriste pijaću vodu iz svojih česama, bez potrebe da je nabavljaju u flašama“, zaključio je ministar.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07