Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
7. decembar 2022 17:13
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/lonndubh, ilustracija
BEOGRAD - Ministarstvo prosvete saopštilo je danas, povodom informacije na društvenim mrežama da je nastavnica u OŠ "Sveti Sava" u Vrčinu pretila učenicima batinama, da je u školi održan sastanak Tima za prevenciju i reagovanje na nasilje koji je postupak nastavnice ocenio kao treći nivo nasilja.
Ministarstvo prosvete u odgovoru za RTS navodi da u slučajevima nasilja reaguje škola, a da oni prati postupanje škole.
"Prema informacijama kojima raspolaže Ministarstvo, škola je postupila odmah po saznanju da se pojavio snimak neprimerenog ponašanja nastavnice prema đacima. Održan je sastanak Tima za prevenciju i reagovanje na nasilje koji je postupak nastavnice ocenio kao treći nivo nasilja", ističe Ministarstvo.
Direktor škole je, kako navode, pokrenuo disciplinski postupak zbog teže povrede obaveze zaposlenog, a nastavnica je udaljena sa rada do okončanja postupka.
"Održano je Odeljensko veće osmog razreda i Školski odbor i zakazan sastanak Nastavničkog veća. Zakazani su i razgovori sa učenicima u prisustvu roditelja. Ministarstvo će nastaviti da prati postupenje škole", zaključuje se u odgovoru Ministarstva.
Kako prenose mediji, nastavnica je deci zapretila batinama koje će dobiti od osobe koju ona bude platila da to za nju uradi.
22. jun 17:03
22. jun 16:34
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17