24. jun 2026 19:52

Milićević otvorio ekološko-obrazovni kamp u Smederevu za decu iz dijaspore i regiona

Izvor: TANJUG

Foto: TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ

SMEDEREVO  - Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom Đorđe Milićević, danas je otvorio ekološko-obrazovni kamp u Smederevu za decu i mlade iz dijaspore i regiona.

Svečanom otvaranju su prisustvovali i gradonačelnica Smedereva Jasmina Vojinović, kao i predsednica udruženja "Eko Trend" Nevena Stošić.

Ministar je rekao da kamp ima poseban značaj jer je ekološko-obrazovni i dodao da će deca, pored druženja i upoznavanja Srbije, imati priliku da nauče više o ekologiji, zaštiti prirode, očuvanju planete i odgovornosti koju svako od nas ima prema sredini u kojoj živi, navodi se u saopštenju Kabineta ministra.

"Nalazimo se u Smederevu, gradu u kome gradonačelnica i lokalna samouprava i privreda ulažu napore da se iz godine u godinu unapredi kvalitet vazduha i zaštita životne sredine", rekao je ministar Milićević.

Dodao je da je zato važno da upravo ovde se razgovara o temi koja se ponekad zanemaruje, a koja je jedna od najvažnijih tema za budućnost planete.

Ministar je zajedno sa decom i mladima, kao i gradonačelnicom Smedereva učestvovao na ekološkoj radionici, gde su posadili sadnice četinara.

"Posebno mi je drago što ovaj kamp neće biti samo razgovor, već i delo", rekao je Milićević.

Dodao je da su posađene sadnice četinara novi život, čime se šalje jednostavna, ali snažna poruka - da se Srbija voli i tako što se čuva njena priroda.

Milićević je istakao da će deca i mladi imati priliku da čuju korisne stvari iz udruženja "Eko Trend", ali i će stariji od dece čuju šta se u njihovim sredinama radi kada je reč o zaštiti životne sredine

"Najbolje ideje često dolaze upravo od dece i mladih.Više od dve stotine dece iz devet različitih država došlo je u svoju maticu", rekao je ministar Milićević.

Dodao je da kada na jednom mestu vidite naše mlade iz sveta onda shvatite da tradicionalno održavanje letnjih kampova nije trošak, već ulaganje u budućnost.

"Naš cilj je veoma jasan, da što više dece poseti svoju zemlju. Kabinet aktivno radi na jačanju odnosa sa dijasporom i regionom, kao i sa lokalnim samoupravama kako bi program letnjeg kampa bio sadržajniji i sveobuhvatniji", naglasio je on.