25. jun 2026 22:18

ABS i MUP organizovali kampanju "Kad pijem ne vozim" na Belgrejd mjuzik viku na Ušću

Izvor: TANJUG

podeli vest

ABS i MUP organizovali kampanju "Kad pijem ne vozim" na Belgrejd mjuzik viku na Ušću

Foto: TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ

BEOGRAD  - Agencija za bezbednost saobraćaja (ABS), Ministarstvo unutrašnjih poslova, Uprava saobraćajne policije u saradnji sa Apatinskom pivarom organizovali su i na festivalu Belgrejd mjuzik vik (Belgrade Music Week) na Ušću kampanju "Kad pijem ne vozim" uz slogan "Neke stvari ne idu zajedno" kako bi mladim ljudima koji su došli da se zabave skrenuli pažnju na to koliko je alkohol štetan za vozače i da ih podsete da ne treba da sednu u automobil u alkoholisanom stanju.

Nikola Novaković iz ABS-a rekao je da posetioci ovog festivala mogu da urade alkotest, probaju pijane naočare koje simuliraju alkoholisano stanje i da se edukuju o značaju bezbednosti u saobraćaju.

"Želimo da im skrenemo pažnju koliko je alkohol štetan ukoliko sednu u automobil u alkoholisanom stanju. I ovim ovom prilikom pozvao bih sve posetioce da dođu na štand Agencije za bezbednost saobraćaja i da se o tome edukuju", rekao je Novaković za Tanjug.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa