Brnabić: Na skupu 27. juna podrška Vučiću i njegovoj porodici, poziv pristojnoj Srbiji
23. jun 11:01
1. maj 2024 12:44
podeli vest
Foto: TANJUG/NEMANJA JOVANOVIĆ
BEOGRAD - Ujedinjeni granski sindikat (UGS) "Nezavisnost" organizovao je danas skup povodom obeležavanja praznika rada, simbolično na platou na Slaviji, pored spomenika Dimitrija Tucovića, jednog od prvaka socijaldemokratije u Srbiji.
Predsednica UGS "Nezavisnost" Čedanka Andrić izjavila je da su se okupili u čast onih koji su preminuli na svojim radnim mestima.
"Samo u prošloj godini njih 42 je poginulo na poslu, a više od 800 ljudi doživelo je teške povrede na radu", naglasila je Andrić.
Kako je navela, već godinama na desetine njihovih kolega premine na radu, a niko ne snosi odgovornost.
"Danas se sećamo i njih. Došli smo da kažemo šta je ono što mi tražimo. Trebaju nam funkcionalne institucije, trebaju nam sudovi u kojima radni sporovi ne traju po pet godina", rekla je Andrić.
Galerija
Naglasila je da je sindikat ponosan na radnike Srbije i na ono što oni stvaraju, kao i da šalju poruku da samo organizovan radnik može nešto da postigne.
"Borba za radnička prava našeg sindikata i svih drugih jeste borba za bolju Srbiju", poručila je Andrić.
UGS "Nezavisnost" osnovan je 1991. kao odgovor na rastuću društvenu krizu, siromaštvo, nezaposlenost i rat.
Okuplja zaposlene u privatnom i javnom sektoru, koji su organizovani u 9 granskih sindikata.
Član su Međunarodne konfederacije sindikata, Evropske konfederacije sindikata i Regionalnog sindikalnog saveta Solidarnost.
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
23. jun 10:15
22. jun 15:10
21. jun 10:39
23. jun 10:36
23. jun 10:35
23. jun 10:18
23. jun 10:08
23. jun 09:37
22. jun 18:43
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32