18. jun 2026 11:41

Sremska Mitrovica: Zaplenjeno preko 100 kilograma narkotika, uhapšene dve osobe

Izvor: TANJUG

Foto: FOTO TANJUG/OMK MUP REPUBLIKE SRBIJE/ PU Novi Sad

SREMSKA MITROVICA - Policija u Novom Sadu je, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Sremskoj Mitrovici, zaplenila više od 100 kilograma narkotika i uhapsila G. Ž. (40) i J. B. (42) iz Beograda, koji se sumnjiče za neovlašćenu proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

Oni su uhapšeni kada je policija zaustavila vozilo kojim je upravljao G.Ž. na teritoriji Inđije i kada je pregledom vozila pronađena manja količina amfetamina i novac za koji se sumnja da potiče od prodaje narkotika.

Intext service Video

Policija je pretresom kuće i drugih prostorija koje su osumnjičeni koristili u Novim Karlovcima, pronašla i zaplenila 46,3 kilograma amfetamina, 61 kilogram marihuane i deset kilograma kreatina.

Service Photo Gallery

Takođe, pronađene su i četiri vagice za precizno merenje i druga oprema, kao i novac za koji se sumnja da potiče od prodaje narkotika.

Uhapšenima je određeno zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.