U toku inžinjerijska obuka pripadnika Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohaja kod Bujanovca
25. jun 17:13
11. avgust 2024 09:14
podeli vest
Foto: TANJUG/SAVA RADOVANOVIĆ
BEOGRAD - Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić izjavio je da je jutros u 6.45 časova uspostavljen redovan železnički saobraćaj na liniju Beograd - Novi Sad i da će svi građani koji su kupili karte, a njih je oko 10.000, moći da slobodno putuju i koriste železničke stanice Prokop i Novi Beograd, koje su sinoć bili blokirali učesnici protesta protiv najave iskopavanja litijuma.
On je Tanjugu kazao da će MGSI zajedno sa preduzećem Srbijavoz i infrastrukturom Železnice popisati štetu koja je nastala blokadom železničkih stanica i otkazivanjem vozova.
"Protiv organizatora će se podneti prijave, odnosno tužbe za nanesene štete, jer neko to mora da plati. Taj neko ko odlučuje da blokira željezničku stanicu, on je naneo štetu svim građanima Srbije, naneo štetu budžetu Srbije i ta šteta mora da se plati", naglasio je Vesić.
On je zahvalio svim preduzećima koja su u rekordnom roku uspela da uspostave saobraćaj onako kako je planirano, kao i MUP koji je na poziv Ministarstva reagovao profesionalno.
Vesić je naglasio da građani nemaju razloga da budu uznemireni, jer, kao što se može videti, Prokop radi normalno.
Učesnici protesta protiv najave iskopavanja litijuma i kompanije Rio Tinto sinoć su bili blokirali železničke stanice "Prokop" i "Novi Beograd".
Galerija
25. jun 15:47
24. jun 20:44
23. jun 11:33
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19