23. april 2025 15:47
Macut se sastao sa ambasadorom Mađarske: razgovarali o nastavku uspešne saradnje
podeli vest
Foto: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ
BEOGRAD - Predsednik Vlade Republike Srbije Đuro Macut primio je danas ambasadora Republike Mađarske u Beogradu Jožefa Mađara, sa kojim je razgovarao o nastavku dosadšnje uspešne saradnje, produbljivanju i unapređenju bilateralnih odnosa.
U saopštenju iz kabineta premijera Macuta navodi se da je Macut istakao da su odnosi Srbije i Mađarske na najvišem nivou razvoja u skorijoj istoriji zahvaljujući međusobnom razumevanju, poverenju i posvećenosti jačanju partnerstva.
Macut je naglasio važnost ekonomske saradnje sa Mađarskom i istakao da je poslednjih godina ostvarena rekordna vrednost razmene, a da će izgradnja naftovoda Mađarska - Srbija osigurati veću energetsku bezbednost.
Galerija
Takođe je izrazio zahvalnost na snažnoj i kontinuiranoj podršci koju Mađarska pruža Srbiji u procesu evropskih integracija.
Mađar se saglasio sa Macutom da su ekonomski odnosi dveju zemalja na najvišoj tački i naveo da je takođe uveren da će saradnja biti dodatno unapređena u nizu drugih oblasti od zajedničkog interesa.