22. maj 2025 07:36

Marko Đurić uputio saučešće povodom smrti službenika u Ambasadi Izraela u SAD

Izvor: TANJUG

podeli vest

Marko Đurić uputio saučešće povodom smrti službenika u Ambasadi Izraela u SAD

Foto: TANJUG/JADRANKA ILIĆ

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Marko Đurić uputio je danas saučešće državi Izraelu i šefu diplomatije te zemlje Gideonu Saru povodom smrti službenika Ambasade Izraela ubijenih u pucnjavi u Vašingtonu.

"Najoštrije osuđujemo gnusno ubistvo dvoje izraelskih diplomata kod Jevrejskog muzeja u Vašingtonu. Ovaj čin nasilja je neprihvatljiv i zahtevamjo temeljnu istragu i pravdu", poručio je Đurić na mreži Iks.

Naše misli su sa porodicama žrtava i izraelskim narodom, dodao je Đurić.

Dvoje zaposlenih u Ambasadi Izraela muškarac i žena, ubijeni su u pucnjavi koja se dogodila ispred Jevrejskog muzeja (Capital Jewish Museum) u Vašingtonu, a osumnjičeni je uhapšen.