24. jun 2025 13:48
Mićin razgovarao sa rukovodstvom Kola srpskih sestara o nastavku saradnje
podeli vest
Foto: TANJUG/Kabinet gradonačelnika Grada Novog Sada
NOVI SAD - Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin razgovarao je danas sa rukovodstvom Kola srpskih sestara o nastavku saradnje i podrške Grada Novog Sada toj organizaciji.
Mićin je istakao da je Kolo srpskih sestara primer i simbol solidarnosti, dobrote, požrtvovanosti, saosaćajnosti i brige, saopšteno je iz kabineta Mićina.
"Kolo srpskih sestara je dobitnik Oktobarske nagrade grada Novog Sada i imaju veliki broj značajnih aktivnosti i projekata. Tokom sastanka razgovarali smo o daljem unapređenju saradnje. Novi Sad će nastaviti da podržava u njihovom nesebičnom radu - pružanja podrške onima kojima je najpotrebnije", naveo je Mićin.
Galerija
Kolo srpskih sestara je organizacija osnovana 1929, a naredne godine će obeležiti 35 godina od obnavljanja rada.
Delegaciju Kola srpskih sestara na današnjem sastanku činile su predsednica Mirjana Šuljmanac Šećerov, potpredsednica Slavojka Todorov, poredsednica UO Nada Aranicki i sekretarka organizacije Zora Plavšić, navedeno je u saopštenju.