Više javno tužilaštvo u Beogradu traži poternicu za osumnjičenim za ubistvo u restoranu na Voždovcu
25. jun 19:26
10. avgust 2025 19:40
podeli vest
Foto: TANJUG/SAVA RADOVANOVIĆ
NOVI SAD - Potpedsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarovic izjavila je da je danas u Novom Sadu građanima ovog grada vraćena srpska zastava, tamo gde joj je i mesto.
"Ne znam koliko sam bila vešta u ovome, ali ponosno vraćam srpsku zastavu tamo gde joj je mesto. Srpska Atina, Novi Sad, Vojvodina, naša Srbija oduvek su se ponosili srpskom zastavom, to je za nas nešto sveto", poručila je Mesarović učestvujući u akciji prefarbavanja zida zgrade na Limanu.
Ona je dodala da ne zna kako da nazove ljude koji prefarbavaju srpsku trobojku, osim antisrpskim nasilnicima, onima koji hoće da destabilizuju Vojvodinu, kojima je to samo parče krpe.
"Za nas je to svetinja, ponos, za nas je svetinja i srpska pravoslavna crkva, koja će biti izgrađena nedaleko odavde, izgrađena tamo gde je stradao narod. Sa mojim saborcima i dragim Novosađanima vraćamo zastavu tamo gde je mesto", rekla je Mesarovic i doda da će uvek biti uz građane koji zastavu čuvaju u srcu kao nešto sveto.
Mesarović je uverena da ćemo sledeći politiku predsednika Aleksandra Vučića uspeti da se izborimo da Srbija pobedi "sve zgubidane, srbomrsce, koji ne žele ništa dobro".
"Uverena sam da ćemo vođeni i predsednikom SNS Milošem Vučevićem pobediti sve to. Odavde im jasno poručujemo da ne damo Srbiju", poručila je ona za TV Informer.
25. jun 19:26
25. jun 18:21
25. jun 17:13
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 19:16
25. jun 18:42
25. jun 18:41
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19