Petar Petković: Bedna i sramna optužba Aleksića da je za teror nad Srbima kriv Radoičić
23. jun 15:24
28. novembar 2025 18:34
podeli vest
Foto: TANJUG/RADE PRELIĆ
BEOGRAD - Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić danas je, nakon što je tužilaštvo utvrdilo da nije bilo nezakonitog postupanja policije u slučaju smrti mladića iz Kraljeva, zatražio odgovornost i javno izvinjenje svih koji su bez ikakvih dokaza optuživali policiju za smrt tog mladića.
Dačić je naveo da današnje saopštenje Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu jasno i nedvosmisleno potvrđuje da nema nikakvog nezakonitog postupanja policije i predstavlja važan i neophodan odgovor na brojne napade, neistine i uvrede koje su poslednjih dana iznošene na račun policijskih službenika, saopšteno je iz MUP-a.
"Nedopustivo je da se bez ijednog dokaza, na osnovu glasina i zlonamernih tumačenja, optužuju ljudi koji su profesionalno i savesno radili svoj posao. Još je nedopustivije da se takav pritisak stvara u trenutku kada je jedan mladi život ugašen, a institucije sprovode postupke i utvrđuju istinu", naglasio je Dačić.
Dodao je da bi oni koji su olako osuđivali policiju, koji su širili dezinformacije i pokušali da formiraju lažnu sliku o navodnoj krivici policajaca, sada morali da pokažu barem onoliko poštovanja prema istini koliko su imali hrabrosti da iznose neistine.
"Neka preuzmu odgovornost i javno se izvine policijskim službencima PU Kraljevo", naveo je Dačić.
Dodao je da je Ministarstvo unutrašnjih poslova uvek spremno da preuzme odgovornost kada je nešto učinjeno pogrešno, ali da će isto tako oštro i nedvosmisleno stati u zaštitu svakog policajca kada je jasno da su napadi na njih bili neosnovani i nepravedni.
"Posebno kada je istina utvrđena i vreme je da se to javno prizna", naglasio je Dačić.
Više javno tužilaštvo u Kraljevu saopštilo je ranije danas da je nakon izvršenih provera i veštačenja, utvrđeno da je S.Đ. (18) preminuo jer je u organizam uneo toksičnu supstancu i da na njegovom telu nisu konstatovane povrede, što isključuje nezakonito postupanje policije i eventualno trećih lica.
Na društvenim mrežama i u pojedinim medijima su se nakon smrti S.Đ. pojavili navodi da je on tada zaustavljen od policije, da mu je pozlilo jer je dijabetičar i da je preminuo, a dovođeno je u pitanje da li mu je pružena adekvatna medicinska pomoć.
23. jun 15:24
23. jun 14:45
23. jun 14:16
23. jun 12:41
23. jun 14:52
23. jun 14:48
23. jun 14:32
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
23. jun 15:14
23. jun 12:42
23. jun 12:33