23. jun 2026 12:03
Nešović: Danas i sutra osmaci biraju liste želja, mesta u srednjim školama ima dovoljno
Foto: Tanjug/video
BEOGRAD - Učenici koji su završili osmi razred i položili završni ispit danas i sutra popunjavaju listu opredeljenja (želja) za upis u srednju školu, a pomioćnica ministra prosvete Danka Nešović navela je da u srednjim školama ima oko 72.000 mesta, dok je završni ispit polagalo oko 64.400 učenika te da razloga za brigu nema, jer će mesta biti dovoljno za sve.
"Ove godine imamo negde oko 64.400 svršenih osmaka koji su polagali završni ispit, a imamo negde oko 72.000 mesta, slobodnih mesta. Tako da, kažem, imamo dovoljno mesta za sve učenike, samo je bitan uspeh i ono što su učenici savladali i naučili u prethodnom periodu", rekla je Nešović za Tanjug.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa